Keď idete po ceste, posledná vec, ktorú chcete riešiť, je, aby kameň narazil do vášho čelného skla a spôsobil poškodenie, ktoré sa môže zmeniť na väčší problém. Výmena čelného skla je jednou z najčastejších poistných udalosti.
Ak máte komplexné pokrytie, mali by ste mať nárok na opravu autoskiel vrátane úplnej výmeny čelného skla. Ak však máte iný typ poistenia, mali by ste zvážiť poistenie autoskla. Autosklo je drahé a výmena je potrebné aj pri menšom otlku z kamienkov.
Avšak aj bežné komplexné poistenie nemusí byť výhodné pri potrebe vymeniť autosklo. Náklady na opravu čelného skla alebo menšiu prasklinu sú rádovo v stovkách eur. Ak je vaša spoluúčasť vyššia ako táto suma, nebude to pre vás výhodné. Aj preto je výhodné účelové poistenie auto skla.
Ak máte na skle malé úlomky alebo praskliny, nemusí to poisťovňa akceptovať. Doplnkové poistenie autoskla je teda šikovným riešením pre tých, čo chcú mať pocit istoty. Najmä počas zimných mesiacov, kedy sú cesty plné kamienkov, ktoré slúžia na posyp, sa riziko poškodenia skla významne zvyšuje. Ak teda pravidelne jazdíte počas celého roka, je pre vás poistenie autoskla nevyhnutné. Porovnajte si rôzne možnosti, ako poistiť autosklo a získajte tú najlepšiu ponuku.

social position

Zdieľaj tento článok

Prihláste sa na náš newsletter a získavajte novinky a výhodné ponuky do svojej e-mailovej schránky.