Kreditná karta je typ úverového rámca, ktorý poskytujú banky a ktorý umožňuje zákazníkom požičiavať si finančné prostriedky v rámci vopred schváleného úverového limitu.
Kreditná karta je skvelý spôsob, ako spravovať svoje financie počas hotovostnej krízy. Umožňuje vám prístup k finančným prostriedkom, nákupy a splatenie sumy v neskoršej fáze.
Možnosť nakúpiť teraz a zaplatiť neskôr prevyšuje iné spôsoby platby, ako sú debetné karty alebo hotovosť, ktoré si vyžadujú, aby ste mali peniaze k dispozícii na platbu v čase nákupu. To je skvelá voľba pre mnoho ľudí.
Výhodou najlepšej kreditnej karty je to, že nakupovanie je jednoduchšie a pohodlnejšie. Porovnajte si benefity, ktoré vám ponúkajú rôzne kreditné karty. Obľúbené sú bezúročné prázdniny, teda obdobie, počas ktorého môžete sumu čerpanú s kreditnej karty bezplatne vrátiť. Niektoré kreditné karty vám umožňujú získavať odmeny alebo vernostné body pri každom nákupe.
Ak dlhujete peniaze na rôznych miestach a pri vysokých úrokových sadzbách, môže byť jednoduchšie a lacnejšie ich splatiť kreditnou kartou a potom máte na správu len jeden dlh.
Vo väčšine prípadov sa negatívnym aspektom kreditných kariet dá vyhnúť praktizovaním zodpovedných úverových návykov.
social position

Zdieľaj tento článok

Prihláste sa na náš newsletter a získavajte novinky a výhodné ponuky do svojej e-mailovej schránky.